اخبارموافقت مجلس با یک فوریت طرح لغو تعطیلی هشتم ربیع‌الاول

پس از رسانه ای شدن مصوبه مجلس مبنی بر تعطیلی هشتم ربیع الاول (مصادف با 6 آذر 96 و 25 آبان 97) نظرات موافق و مخالف فراوانی با آن مطرح گردید. این تعطیلی به مناسبت شهادت حضرت امام حسن عسکری علیه السلام (260 ه ق) و آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج)(تعطیل) می باشد.

یکی از مخالفان این مصوبه، علی مطهری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی می باشد. علی مطهری در این رابطه می گوید: “روشن نیست که مردم باید در این مناسبت عزاداری کنند یا شادی، ضمن اینکه فلسفه تعطیلی بزرگداشت مناسبت است اما آیا ما با تعطیلی این مناسبت می‌توانیم آن را بزرگ بداریم یا اینکه اگر ادارات دایر باشند و مطبوعات منتشر شوند می‌شود این کار را انجام داد. ضمن اینکه اثر اقتصادی این تعطیلی و فشار وارده به بخش خصوصی و کاهش درآمد دولت آن هم در سال اقتصاد مقاومتی و با توصیه‌های رهبری به هیچ وجه مورد توجه قرار نگرفته است.”

با توجه به این مخالفت ها، امروز چهارشنبه 1 آذر، یک فوریت طرح اصلاح تعطیلات رسمی در دستور کار جلسه علنی مجلس قرار گرفت و اکثر نمایندگان با آن موافقت کردند. قرار بود این طرح با دو فوریت مطرح شود و به تعطیلی سال 96 برسد، اما ظاهرا با توجه به فراهم نیامدن فرصت، این  امر میسر نشده است.

لذا در صورت تصویب این طرح در آینده، تعطیلی 8 ربیع الاول از تقویم حذف خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد. فیلد های الزامی با علامت * نشانه گذاری شده اند.

84 − = 74

ارسال نظر