سررسید 1400 و سالنامه 1400خرید سررسید ارزان

سررسید یا سالنامه از جمله هدایای تبلیغاتی هستند که هر ساله و در نزدیکی سال نو اغلب مدیران و صاحبان مشاغل مختلف آن را در انواع مختلف سفارش می دهند. سررسیدها از مزیت های بی شماری برخوردار هستند که یکی از مهم ترین انها کارآمدی و ارزشمندی آن نزد مخاطب است. سررسید یا سالنامه را می توان یکی از نیازهای اساسی کارمندان اداری و مدیران سازمان ها محسوب کرد. سررسید نقش مهمی در برنامه ریزی های شغلی و شخصی افراد دارد. فضای مناسب برای یادداشت، صفحات تاریخ شمار، قابلیت حمل آسان و بسیاری از ویژگی های دیگر از جمله فاکتورهایی است که باید هنگام سفارش سررسید به آن توجه کنید. اما مهم ترین فاکتور در تعیین نوع، جنس و کیفیت سررسید، قیمت آن است. بسیاری از افراد سفارش خود را محدود کرده و مختص به افراد خاصی ارائه می کنند که اغلب از سررسیدهای نفیس و گران قیمت تر استفاده می کنند و برخی دیگر به دلیل تیراژ بالای سفارش خود به دنبال سررسید ارزان هستند تا هزینه آن از بودجه تعیین شده فراتر نرود. در ادامه مطلب می توانید با نکات خرید سررسید ارزان و باکیفیت آشنا شوید.

خرید سررسید ارزان

سررسید ارزان را می توان جزو گزینه های مناسب در سفارش هدایای تبلیغاتی محسوب کرد زیرا این محصول کاملا کاربردی، با ارزش و مناسب در جهت تکنیک های بازاریابی بسیار مقرون به صرفه است. بازدهی بالای این محصول در روند تبلیغات موجب شده تا به هزینه های تولید و توزیع آن به چشم یک سرمایه گذاری دیده شود. سرمایه ای که در آینده ای خیلی نزدیک به سمت شما بازمی گردد.

سررسید در و ابعاد و انواع مختلفی چاپ می‌شوند که برای محاسبه قیمت سررسید ابتدا لازم است از بخش ها و عناصر مختلف آن اطلاع داشته باشید:

قطع سررسید

سررسید وزیری : منظور از قطع همان ابعاد و اندازه های استاندارد سررسید یا سالنامه است. از رایج ترین اندازه های سررسید می توان به قطع وزیری با ابعاد حدودی 17*24 سانتی متر اشاره کرد. این ابعاد علاوه بر کارایی و زیبایی، بسیار چشمگیر می باشد؛ بنابراین برای افرادی که خواهان سفارش سررسید ارزان اما چشمگیر هستند مناسب است. البته لازم به ذکر است از آنجاکه قطع این نوع سررسید جزء قطع های کوچک بع حساب نمی آید، نمی توان آن را جزء سررسیدهای خیلی ارزان حساب کرد.

سررسید رحلی : از دیگر ابعاد استاندارد در سررسیدها می توان رحلی را عنوان کرد که به آن سایز تشریفاتی نیز می گویند و سایز متداول آن 21*28 سانتی متر است.

سررسید رقعی : این سررسید نسبت به سررسید وزیری کمی کوچک تر است و به همین جهت حمل و نقل آن نیز راحت تر خواهد بود. سررسید رقعی 15*21 سانتی متر تولید می شود.

سررسید پالتویی : سررسیدهای پالتویی را در ابعاد 10*17 سانتی متر تولید می کنند. که به دلیل لبعاد کوچکی که دارد به راحتی در جیب و کیف جا می شود. این نوع سررسید به دلیل اندازه ی نسبتا کوچکی که دارد فضای زیادی برای یادداشت برداری ندارد و تنها برای چک کردن تاریخ و نکته برداری کاربرد خواهد داشت. با این حال به دلیل ابعاد کوچکی که دارد جزو سررسیدهای ارزان قیمت محسوب می شود.

سررسید خشتی : سررسیدهایی که به شکل مربع تولید می شوند را سررسید خشتی می گویند. به همین دلیل ابعاد ثابتی ندارد و شما می توانید در اندازه های مختلف این سررسید مربعی را سفارش دهید.

سررسید جیبی : سررسیدهای جیبی همانطور که از نام آن پیداست ابعاد و اندازه های کوچکی دارند. اگر قیمت بسیار برای شما مهم است و به دنبال خرید سررسید ارزان قیمت هستید قطع جیبی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

سررسید اروپایی : این قطع سررسید که بسیار بسیار رایج و پرطرفدار است یکی از اصلی ترین گزینه برای افرادی است که به دنبال خرید سررسید ارزان و کارآمد هستند. ابعاد این سررسید 22*12.5 می باشد و از این رو هم جایگاه مناسبی برای یادداشت دارد و هم قابلیت حمل مناسبی دارد.

اختصاصی کردن سررسید

یکی از مهم ترین اقدامات برای پایین آوردن قیمت سررسید، اختصاصی کردن هر چه کمتر آن می باشد. به این منظور که اضافه کردن لت های گلاسه، چاپ اختصاصی صفحات و آستر بدرقه و روبان و غیره را تا حد امکان از سفارشات خود حذف کنید تا هزینه تان نیز کاهش یابد.

جلد سررسید

چرم : سررسیدها را می توان با یک پوشش از چرم طبیعی یا مصنوعی تولید کرد. اما توجه داشته باشید هزینه تولید جلد با چرم طبیعی بالا است و برای سفارش سررسید ارزان مناسب نیست. از این رو بهترین، باکیفیت ترین و پرطرفدار ترین نوع جلدی که می توانیم پیشنهاد کنیم، چرم مصنوعی است که دارای تنوع رنگی بسیار فراوانی نیز می باشد.

سلفون : سلفون یک پوشش کاملا مناسب و تقریبا مقرون به صرفه است که علاوه بر هزینه کم، امکان ایجاد طرح های متنوع و دلخواه را نیز برای شما فراهم می کند.

گالینگور : این نوع جلد که به آن جلد سخت نیز می گویند از مقواهای چند لایه و ضخیم و یک روکش پارچه ای تولید می شود. این جلد به دلیل وزن سنگینی که دارد اغلب در کتب نفیس استفاده می شود و مدتی است که استفاده از آن برای سررسید، منسوخ شده است.

جیر یا اشبالت : این نوع جلد نیز زیبایی و جلوه خاصی به سررسید می بخشد. جیر یا اشبالت بسیار به هم شبیه هستند و روی آن با پرزهایی پوشیده شده است. این نوع جلد نیز انتخاب مناسبی برای سفارش سررسید ارزان نیست و قیمت نسبتا زیادی دارد.

چاپ سررسید

صفحات داخلی سررسیدها را می توانید بر اساس طرحی که ارائه می کنید به صورت تک رنگ یا چند رنگ چاپ کنید. چاپ سررسید تک رنگ بسیار مقرون به صرفه تر است و هزینه های کلی سررسید را پایین می آورد. اما اگر قصد دارید که سررسید سفارش شما قیمت بسیار کمتری داشته باشد، می توانید از چاپ داخلی صرف نظر کرده و به لت های ابتدایی یا حک لوگو روی پلاک فلزی روی سررسید اکتفا کنید.

کاغذ سررسید

انواع مختلف کاغذ، رنگ و کیفیت آن بر اساس میزان گرماژهای مختلف و همچنین جنس آن تعیین می شود. کاغذهای سفید رنگ به نسبت کاغذ های کرم ارزان تر هستند. همچنین در تولید سررسیدها به صورت معمول از کاغذهای تحریر با گرماژ 70 گرم استفاده می شود.

صحافی سررسید

چسبی : در این نوع صحافی کاغذها را به صورت دسته ای تا کرده و سپس با چسب به یکدیگر متصل می کنند. این صحافی بسیار ارزان قیمت است اما ممکن است کیفیت کافی و لازم را نداشته باشد.

دوخت : کاغذها در این نوع صحافی به وسیله دستگاه به یکدیگر دوخته می شوند و به این صورت از کیفیت بالاتری بهره می برند.

فنری : شما همچنین می توانید کاغذها را پانچ کرده و سپس به وسیله یک فنر انها را به یکدیگر متصل کنید. راحتی در باز و بسته کرده صفحات و همچنین امکان استفاده راحت از بخش های میانی از مزیت های این نوع صحافی محسوب می شود. از لحاظ هزینه نیز این صحافی قیمت تقریبا مشابه با صحافی ته دوخت دارد.

سخن آخر

همانطور که در بالا توضیح دادیم قیمت نهایی سررسید به عناصر مختلفی که ان را تشکیل می دهند بستگی دارد؛ بنابراین باید در انتخاب هر کدام از این عناصر و بخش ها بودجه خود را در نظر بگیرید. شما همچنین می توانید با بالا بردن تیراژ سفارش خود از تولید کننده آفرهای ویژه ای بگیرید. فراموش نکنید برای ایجاد تاثیرگزاری و رسیدن به اهداف بازاریابی خود باید این سررسیدها را در زمان مناسب سفارش داده و سپس توزیع کنید.

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد. فیلد های الزامی با علامت * نشانه گذاری شده اند.

ارسال نظر