در روزهای پایانی سال به سر می بریم و کم کم به نوروز 1400 نزدیک می شویم. یکی از رسوم زیبای نوروز، هدیه دادن به افرادی است که برای ما ارزشمند هستند. افرادی که یادشان هستیم و یا دوست داریم که به یادمان باشند. خوشبختانه رسم زیبای هدیه دادن در آستانه سال نو، در میان کسب و کارها نیز بسیار رواج دارد. به طوری که صاحبان کسب و کارهر ساله برای کارکنان، مشتریان، شرکای تجاری، عوامل فروش و . . . .خود هدایایی تهیه می کنند. گزینه های زیادی برای هدیه دادن توسط کسب و کارها وجود دارد که سررسید یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین آن ها است. اگر به فکر چاپ سررسید 1400 برای شرکت خود هستید، این مقاله به بسیاری از سوالات و ابهامات شما پاسخ خواهد داد.

 

نکات مهم چاپ سررسید 1400:

چه زمانی برای چاپ سررسید 1400 مناسب است؟

هر چه زودتر، بهتر! امسال در آذرماه، تقویم سال رسمی سال 1400 منتشر گردید. از آن زمان به بعد، شما می توانستید سررسید سال جدید خود را سفارش دهید. (البته شرکت هایی که تیراژ سفارش آن ها بسیار بالا است، حتی قبل از آذرماه اقدام به سفارش گذاری کردند).  ممکن است موکول کردن سفارش به پایان سال، شما را با مشکلاتی مواجه کند. مثلا تحویل دیرهنگام سفارش و عدم توانایی شما در رساندن آن به مشتریانیان، تمام شدن موجودی برخی مدل ها، پایین آمدن کیفیت سفارش و . . .

پس اگر قصد خرید سررسید 1400 برای مشتریان خود را دارید، هر چه زودتر برای این کار اقدام کنید.

 

تولید سررسید 1400 چقدر طول می کشد؟

زمان تولید سررسید به دو عامل بستگی دارد، یکی سطح اختصاصی بودن سفارش و دوم زمان سفارش.

سطح اختصاصی بودن سفارش: برای مثال اگر تنها بخواهید لوگوی شرکت شما روی سررسید حک شود، این کار در ظرف چند روز امکان پذیر است. زیرا تولید کننده، لوگوی شما را روی سررسید از قبل صحافی شده حک کرده و آن را به شما تحویل می دهد. اما چنانچه بخواهید چند برگ کاغذ تبلیغاتی (در موقع صحافی) به سررسیدتان اضافه شود، قطعا این کار زمانبر تر خواهد بود. زیرا تولید کننده باید این کاغذها را چاپ کرده و سررسید را برای شما صحافی کند. همچنین در صورتی که بخواهید لوگوی شما در صفحات چاپ شده و یا سررسیدی اختصاصی برایتان چاپ شود، می بایست زمان اجرای این موارد را نیز به زمان تولید اضافه کنید.

زمان سفارش: چاپ و صحافی سفارش شما به تنهایی چندان زمان بر نیست. چیزی که تولید سررسید شما را طولانی می کند، سفارشات دیگری است که زودتر از سفارش شما ثبت شده و در انتظار تولید هستند. پس چنانچه دوست دارید چاپ سررسید 1400 شما زمان کمتری ببرد، سفارش آن را سریعتر ثبت کنید و فایل های خود را در زمانی کوتاه در اختیار تولید کننده قرار دهید تا سفارشتان جلوتر از بقیه قرار گیرد.

 

قیمت سررسید 1400 چقدر است؟

مانند هر کالای دیگری، سررسید نیز دارای بازه قیمتی گسترده ای است. قیمت سررسید به عواملی مانند کیفیت، طراحی و البته تیراژ سفارش شما بستگی دارد. سررسید های بسیار ارزان قیمت معمولا کیفیت پایینی هم دارند. سفارش سررسید بی کیفیت، باعث هدر رفتن پول شما شده و احتمالا اعتبار برند شما را تحت تاثیر قرار می دهد. سررسید گران قیمت نیز لزوما سررسید بهتری نیست. شاید عدم توانایی یا تجربه تولید کننده آن، باعث بالا رفتن هزینه آن شده باشد. شاید هم حاشیه سودی که تولید کننده برای خود در نظر گرفته خیلی زیاد است.

به هر حال شما می بایست سررسید با کیفیت را با قیمتی متناسب تهیه کنید. اگر تیراژ سفارشتان خیلی بالا است، حتما در هزینه های شما صرفه جویی خواهد شد و احتمالا می توانید از تولید کننده تخفیف هم بگیرید. البته فریب افرادی که حاضرند در هر تیراژی به شما تخفیف های بزرگی بدهند را نخورید. تخفیف بی علت نشان دهنده این است که فروشنده در ابتدا، قیمت کالا را بیشتر از آنچه هست به شما اعلام نموده است.

 

چگونه سررسید با کیفیت را تشخیص دهم؟

این کار کمی دشوار است. کیفیت سررسید به عوامل متفاوتی مانند کیفیت جلد، کیفیت چاپ، کیفیت صحافی و جلد چسبانی، و کیفیت بقیه مواد اولیه مورد استفاده بستگی دارد. در قدم اول می بایست نمونه سررسید تولید کنندگان گوناگون را تهیه کنید. سپس با بررسی مواردی مانند نوع جلد، دقت در جلد سازی، کیفیت چاپ، یکدست بودن چاپ، محکم بودن صحافی و . . . انتخاب های خود را محدود کنید. در هنگام بررسی، اصلا خود را محدود نکنید. اگر نیاز بود، سررسید را در سخت ترین شرایط ممکن قرار دهید تا ببینید آیا توان تحمل آن ها را دارد یا خیر. اگر در مورد کیفیت صحافی شک دارید، جلد سررسید نمونه را جدا کنید تا بررسی جزئیات صحافی برایتان آسان تر شود. در نهایت ممکن است مجبور شوید هزینه سررسید از بین رفته را که به امانت در دست شما بود را پرداخت کنید. اما این بهتر از آن است که در انتخاب اشتباه شما موجب ضرر مالی شرکتتان گردد.

اگر شخصی را می شناسید که در امر سفارش سررسید، مهارت و تجربه دارد، حتما از او در مورد چاپ سررسید 1400 خود کمک بگیرید. در غیر اینصورت تمام تلاش خود را به انتخاب یک تولید کننده خوب معطوف کنید تا تجربه و تعهد وی بتواند به شما در دستیابی به یک سررسید مناسب کمک کند.

 

چگونه نمونه سررسید 1400 را تهیه کنم؟

یکی از بهترین منابع جمع آوری اطلاعات برای خرید هرکالایی، اینترنت است. تقریبا تمام تولید کننده گان معتبر سررسید، دارای وب سایت هستند. البته بسیاری از شرکت های واسطه نیز برای خود وب سایت هایی درست کرده و خود را به عنوان تولید کننده معرفی می کنند. کافی است از طریق اینترنت، نمایشگاه های تخصصی و سایر منابع، تولید کنندگان اصلی را پیدا کرده و با آن ها تماس بگیرید و درخواست نمونه سررسید 1400 بدهید.

اغلب تولید کنندگان سرسید، نمونه های خود را بصورت امانی در اختیار شما قرار خواهند داد. برخی از آنها تنها یک نامه درخواست از شما دریافت کرده ونمونه های خود را بصورت رایگان در اختیارتان قرار خواهند داد. برخی نیز در ابتدا مبلغ نمونه ها را دریافت کرده و پس از بازگرداندن نمونه ها، مبلغ را به شما عودت خواهند داد.

به شما توصیه می کنیم در جمع آوری نمونه افراط نکنید. نمونه های زیاد باعث سردرگمی شما شده و انتخاب را برایتان دشوار خواهد کرد. چنانچه قطع یا رنگ خاصی از سررسید را می پسندید، فقط نمونه همان قطع یا رنگ را دریافت کنید. همچنین با بررسی وب سایت تولید کنندگان مورد نظر، می توانید بازه انتخاب خود را محدود تر کرده و فقط برای گزینه های محتمل نمونه تهیه کنید.

نکته بسیار مهم این است که برخی از تولید کنندگان غیر متعد، نمونه هایی با کیفیت را در اختیار شما قرار می دهند، اما کیفیت آنچه در نهایت به شما تحویل می دهند، بسیار کمتر خواهد بود. برای جلوگیری از این موضوع، تنها از تولیدکنندگان با تجربه و خوش نام نمونه تهیه کنید، و نمونه سررسید سفارش داده شده را نزد خود نگه دارید تا در هنگام دریافت سفارش، امکان مقایسه برایتان فراهم باشد.

 

آیا اصلا سررسید را در لیست هدایای تبلیغاتی خود قرار دهم؟

در مورد جذابیت و کارایی سررسید به عنوان یک هدیه تبلیغاتی، نظرات متفاوتی وجود دارد. در گذشته بسیاری از سازمان ها و شرکت های دولتی، در حجم انبوه سررسید تولید کرده و در اختیار مشتریان و کارکنان خود قرار می دادند. بسیاری از این سررسیدها، کیفیت و طراحی ضعیفی داشت و به همین علت، چندان مورد استفاده قرار نمی گرفت.

اما امروزه شرایط کمی متفاوت است. شرکت های خصوصی برای هزینه های تبلیغاتی خود ارزش بالایی قائل هستند. بنابراین سعی می کنند هدیه های تبلیغاتی زیبا و با کیفیتی را به مخاطبان خود ارائه کنند. پس مطمئن باشید که اگر سررسیدی با کیفیت تهیه کرده و آن را در زمان مناسب در اختیار مشتری خود قرار دهید، او نیز با اشتیاق از آن استفاده کرده و در نتیجه، با هر بار استفاده از سررسید و یا نگاه کردن به تقویم به یاد برند شما خواهد افتاد.

در سال های اخیر، برخی از افراد تلاش کرده اند تا سفارش سررسید را مساوی با اسراف در مصرف کاغذ جلوه دهند. توجه داشته باشید که خرید سررسید اسراف نیست، بلکه خرید سررسید بی کیفیت اسراف است. و این در مورد هر کالای دیگر نیز مصداق دارد.

 

در سال های گذشته برای خرید سررسید با مشکلاتی مواجه شدم.

عدم توجه کافی در انتخاب تولید کننده خوب سررسید، شرکت ها را با مشکلاتی مواجه می کند. این مشکلات عبارتند از: عدم دریافت به موقع سررسید، بی کیفیت بودن سررسید دریافتی، متفاوت بودن نمونه ارائه شده و خود سفارش و . . .

بهترین روش برای جلوگیری از این مشکلات، دقت نظر در انتخاب تولید کننده سررسید است. برای این کار می توانید از منابعی مانند اینترنت، نمایشگاه ها و مجلات تخصصی بهره بگیرید. یکی دیگر از راه های انتخاب تولید کننده خوب، بهره گیری از تجربیات شرکت های دیگر است. اگر از دیگران سررسیدی هدیه گرفته اید و از کیفیت و طراحی آن راضی هستید، می توانید به راحتی تولید کننده آن را پیدا کرده و چاپ سررسید 1400 خود را به او بسپارید. برای پیدا کردن تولید کننده، چند صفحه اول سررسید را به دقت ورق بزنید. اغلب تولید کنندگان، نام و لوگوی خود را در ابتدای سررسید چاپ می کنند. اگر لوگوی تولید کننده را پیدا نکردید، با شرکتی که آن را به شما هدیه داده تماس بگیرید و از آنها در این مورد سوال کنید.

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد. فیلد های الزامی با علامت * نشانه گذاری شده اند.

ارسال نظر