سررسید 99 و سالنامه 99چاپ سررسید 99

سررسید و سالنامه از جمله هدایای تبلیغاتی هستند که هر سال بسیاری از مدیران و صاحبین مشاغل برای ایجاد فرصت بازاریابی و برندینگ کسب و کار خود از آن بهره می برند. سررسید از جمله محبوب ترین هدایای تبلیغاتی است که هرگز جایگاه خود را از دست نمی دهد زیرا ویژگی های بارز آن مانند قیمت مناسب، ماندگاری نزد مخاطب و کاربردی بودن، این محصول را نسبت به هدایای دیگر متمایز می کند. تقویم یکی از دستاوردهای مهم بشر بوده که از گذشته تا به حال برای انسان ها منشاء برنامه ریزی است. ما بر طبق تاریخ و تقویم روز، ماه و سال برنامه های شخصی مربوط به زندگی خود و همچنین برنامه های شغلی مربوط به کارمان را به صورت هدفمند مشخص می کنیم. همین امر موجب شده تا استفاده از سررسید ها جزء جدانشدنی اکثر افراد باشد. قطعا دریافت رایگان چیزی که نیاز شما را برآورده کند باعث ایجاد یک حس خوب نسبت به ارائه دهنده آن می شود. بنابراین از این فرصت بی نظیر استفاده کنید و یک پل ارتباطی با مخاطبین خود ایجاد کنید. در ادامه این مقاله با مراحل چاپ سررسید 99 آشنا خواهید شد.

سررسید اختصاصی چیست؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم چاپ سررسید 99 و سالنامه یکی از فرصت های بی نظیر بازاریابی و برندینگ برای تجارت ها محسوب می شود اما نکته ای که باید به آن توجه کنید اختصاصی کردن سررسید تبلیغاتی است. به این معنی که باید نام تجاری یا آرم شما بر روی سررسید حک شده باشد و در هر گوشه ای از عناصر تشکیل دهنده آن به عنوان یک یادآوری به مصرف کننده، عنوان تجاری خود را درج کنید. قبل از آنکه بخواهید تقویم خود را سفارشی و یا اختصاصی کنید به این نکته توجه داشته باشید که سررسید از چه عناصری تشکیل شده و کراحل تولید ان را بدانید. در ادامه مطلب با بخش های مختلف سررسید و مراحل تولید انها آشنا می شویم:

مراحل چاپ سررسید 99

قطع سررسید

قطع اصطلاحی است که به ابعاد اندازه های سررسید گفته می شود. سررسیدها در اندازه های متفاوتی چاپ می شوند که از جمله آنها می توان به قطع وزیری، خشتی، جیبی، مدیریتی و … اشاره کرد. هر کدام از این ابعاد اندازه بر اساس نیاز و سلیقه سفارش دهنده مشخص می شوند.

نوع جلد سررسید

دومین فاکتوری که باید به ان توجه کنید انتخاب نوع جلد یا روکش آن است. سررسیدها در جلدهای متفاوتی تولید می شوند که هر یک ویژگی های خاص خود را دارا است و بر همین اساس قیمت گذاری می شود.

انواع جلد سررسید:

گالینگور : گالینگور یا همان جلد سخت را از پارچه و مقوای ضخیم و یا کاغذهای چند لایه تهیه می کنند و بیشتر برای سررسیدهای قطور مورد استفاده قرار می گیرد.

چرم طبیعی : این نوع جلد به دلیل قیمت بالایی که دارد اغلب در سفارش های نفیس مورد استفاده قرار می گیرد ولی به دلیل زیبایی طبیعی که چرم دارد، هنوز هم طرفداران خود را حفظ کرده است.

چرم مصنوعی : چرم مصنوعی همانطور که از نامش پیداست شباهت ظاهری با چرم طبیعی دارد اما با قیمت مناسب تری عرضه می شود. چرم های مصنوعی تنوع رنگی بسیار زیادی دارند. با وجود قیمت کمتری که نسبت به چرم طبیعی دارد اما هنوز هم نسبت به جلدهای دیگر گران تر است.

ترمو : ترمو نیز نوعی چرم مصنوعی محسوب می شود با این تفاوت که نازک تر بوده و از کیفیت بالاتری برخوردار است. این نوع جلد با حرارت دادن قسمت های مختلف آن جلوه بسیار زیادی می گیرد به همین دلیل از آن در سررسیدهای نفیس استفاده می شود.

سلفون : این نوع جلد از مقرون به صرفه ترین جلدهای سررسید محسوب می شود زیرا با طراحی و چاپ یک صفحه کاغذ و چسباندن آن بر روی مقوا و سپس با استفاده از یک روکش سلفونی می توان به عنوان جلد سررسید از آن استفاده کرد. از ویزگی های این نوع جلد می توان قابلیت ایجاد طرح های مختلف بر اسا سسلیقه و انتخاب سفارش دهنده اشاره کرد.

جیر و اشبالت : جیر و اشبالت کمی با هم متفاوت هستند اما هر دو از یک پوشش با پرزهایی بر روی آن تهیه می شوند. کیفیت این نوع جلد را می توان از میزان گسترگی و تراکم پرزهای آن متوجه شد.

سفارش دهنده ها می توانند بر اساس نوع جلدی که انتخاب کرده اند لوگو و نام تجاری خود را بر روی جلد سررسید درج کنند.

انواع صحافی در چاپ سررسید 99

سررسیدها علاوه بر نوع جلد از صحافی های مختلفی نیز تهیه می شوند. انواع صحافی سررسید عبارتند از:

فنری : در این نوع سررسید یک فنرتکی یا دوبل را از بین کاغذهای پانچ شده رد می کنند و به این شکل آنها را به یکدیگر متصل می کنند.

چسبی : با صحافی چسبی باید کاغذها را به صورت دسته ای طبقه بندی کرده و سپس با استفاده از چسب آنها را به یکدیگر متصل کنند. این نوع صحافی ارزان و کم هزینه است اما از کیفیت مناسبی برخوردار نیست.

کلاسوری : در این صحافی نیز از ورق های پانچ شده و یک فنر استفاده می شود با این تفاوت که فنر ضامن داشته و شما می توانید هر زمان که خواستید از ورق های آن کم کنید یا به هر بخشی که خواستید ورق اضافه کنید. ارائه سررسدهای کلاسوری می تواند انتخاب هوشمندانه ای باشد چرا که در اکثر مواقع افراد با تعویض ورق های سررسید خود تا چند سال از آن استفاده می کنند.

دوخت : برای بالا بردن کیفیت صحافی می توان برگه ها را به صورت دسته دوخته و سپس با چسب به هم متصل کنید.

کاغذ سررسید

سررسیدها را می توانید با کاغذهای مختلف و گرماژهای متفاوت تهیه کنید. در اغلب موارد از کاغذهای تحریر برای سررسید استفاده می کنند اما برای سررسیدهای نفیس می توانید از کاغذهای گلاسه نیز استفاده کنید.

آستر بدرقه سررسید

به اولین و آخرین برگه سررسید آستر بدرقه می گویند که می توان با آن برگه ها و صفحات را به جلد سررسید متصل کرد.

از دیگر عناصر مورد استفاده در سررسید می توان به روبان، تنظیف و شیرازه اشاره کرد. توجه داشته باشید که در هر کدام از این عناصر شما می توان نشانی از برند تجاری خود را ثبت کنید و به این شکل برند تجاری خود را به مدت طولانی جلوی دید مخاطب قرار دهید.

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد. فیلد های الزامی با علامت * نشانه گذاری شده اند.

ارسال نظر