مقالات تخصصی ویژه همکاران

فولد را می توان به عنوان نوعی پوشه با طراحی خاص معرفی کرد، از فولدر تبلیغاتی می توان برای ارائه یک بسته تبلیغاتی که شامل مواردی چون: بروشور، کارت ویزیت، اوراق و CD است استفاده کرد. بیشتر کسب و کار ها می توانند از فولدر برای نگه داری بسیاری از اسناد و مدارک خود استفاده کنند. پس فولدر تبلیغاتی می تواند گزینه ی مناسبی برای تبلیغ کسب و کار شما باشد. در ادامه این مقاله به طور کامل با فولدر تبلیغاتی آشنا خواهید شد.

برای مشاهده محصولات تبلیغاتی ما به لینک زیر مراجعه کنید:

سالنامه برگ

ساختار فولدر تبلیغاتی

مقوای مورد استفاده در فولدر تبلیغاتی در کمترین حالت می بایست گرماژی حدود 250 گرم داشته باشد. برروی این مقوا چاپ به صورت تک رنگ یا 4 رنگ اعمال می گردد. برروی این مقوا روکش سلفونی قرار می گیرد. این حالت، حالت معمول فولدرهای تبلیغاتی است. اما این جزئیات می تواند نسبت به بودجه ای که شما تعریف می کنید، کمی تغییرات داشته باشد. برای مثال گرماژ مقوای مورد استفاده می تواند بیشتر شود یا تعداد جیب های فولدر کم و زیاد گردد.

طراحی قالب فولدر تبلیغاتی

در طراحی قالب فولدر تبلیغاتی 2 روش مختلف وجود دارد. اول اینکه می توانید قالب فولدر خود را بنا به سلیقه خود طراحی کنید که این فولدر کاملا مختص مجموعه شما باشد. اما در روش دوم می توانید از قالب های آماده استفاده کنید. قالب های آماده را می توانید از سایت های اینترنتی به صورت لایه باز خریداری و دانلود کنید و سپس طراحی خاص خود را روی آن اعمال کنید.

اگر قصد دارید قالب فولدر را خودتان طراحی کنید، می بایست ابتدا طرح گسترده آن را طراحی کنید. طرح گسترده فولدر تبلیغاتی شما می بایست در یکی از دو قطع استاندارد 60 در 45 یا 50 در 70 باشد. چراکه در این دو قطع، کمترین میزان پرتی کاغذ را خواهید داشت و همچنین این ابعاد، بهترین قطع های فولدر هستند که مناسب ترین فضا را به مخاطب می دهند. استفاده از یکی از دو قطع استانداردی که گفته شد، باعث می شود هزینه چاپ شما نیز تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کند.

فولدر تبلیغاتیهمچنین در طراحی قالب فولدر، سعی کنید تا استانداردها را در نظر بگیرید تا فولدری مستحکم و استوار داشته باشید. در طراحی جیب های فولدر، فضای کافی را در نظر بگیرید تا کاغذها یا اسناد قرار گرفته شده در این جیب ها به راحتی قرار گرفته و از آن بیرون نریزند.

علاوه بر این موارد باید در نظر داشته باشید که درب فولدر شما به هیچ وجه باز نباشد؛ از این رو می بایست حتما با طراحی برش و زبانه، قفلی کاغذی ایجاد کنید تا بتواند کاغذ را محفوظ نگه دارد. اگر این زبانه در نظر گرفته نشود، ناچار به استفاده از چسب دوطرفه خواهید بود که همین چسب باعث کمتر شدن طول عمر فولدر تبلیغاتی می گردد. همچنین استفاده از چسب، ظاهری ناخوشایند به فولدر می دهد و به طور کلی طراحی را زیر سوال می برد!

نکته بعدی اینکه عطف را فراموش نکنید! در طراحی فولدر تبلیغاتی لازم است حتما 1 سانتی متر عطف در نظر بگیرید تا به هیچ عنوان ظاهر کار نامناسب نگردد و قسمت های مهم حذف نگردند.

طراحی فولدر تبلیغاتی

طراحی فولدر تبلیغاتی تا حد زیادی به صنف کاری شما و البته سلیقه مجموعه بستگی دارد. اما به طور کلی، نکاتی نیز وجود دارد که حتما باید مدنظر قرار دهید. در ادامه این مقاله به توضیح این موارد خواهیم پرداخت.

تصاویر در فولدرها

باید بدانید که پیش از این، در طراحی فولدرها تا حد زیادی از تصاویر استفاده می شد. این تصاویر می توانستند عکس هایی از محصولات مجموعه باشند. اما این سبک طراحی را می توان گفت تا حد زیادی منسوخ شده و دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد.

در عوض از طراحی های ساده و اصطلاحا مینیمال استفاده می گردد. این سبک طراحی می تواند ترکیبی از اشکال هندسی و خطوط باشد که لوگو یا شعار تبلیغاتی خاص و کوتاه شما به آن اضافه گردد. پس در نظر داشته باشید که بهتر است تا حد ممکن از تصاویر استفاده نکنید. اما اگر به هر جهت مجبور شدید از این تصاویر استفاده کنید، سعی کنید تعداد آنها را به حداقل برسانید.

متن در فولدرها

در نوشتن متن در قسمت رویی فولدرهای تبلیغاتی، سعی کنید از متن های زیاد و طولانی استفاده نکنید. به جای آن از جملات کوتاه و تاثیرگذار استفاده کنید؛ چراکه “کمتر، بیشتر است!” همچنین اگر شعار تبلیغاتی خاصی دارید، حتما روی آن مانور بدهید و دنبال جملات جدید نروید.

در قسمت داخلی فولدر تبلیغاتی نیز از اطلاعت مجموعه خود مانند آدرس، آدرس وب سایت و شماره تلفن استفاده کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که معمولا فولدرهایی که سراسر متن و عکس هستند، به هیچ عنوان مورد استفاده قرار نخواهند گرفت. پس سادگی را در طراحی خود رعایت کنید تا بتوانید یک فولدر کارآمد به مشتریان خود ارائه دهید.

طراحی فولدر تبلیغاتیرنگ مناسب

در انتخاب رنگ فولدر تبلیغاتی، می توانید از رنگ سازمانی خود (در مقاله رنگ سازمانی به طور کامل به نکات انتخاب رنگ سازمانی مناسب پرداخته شده است) استفاده کنید. اما در صورتی که رنگ سازمانی خاصی ندارید می توانید از رنگ های ساختگی و خاص استفاده کنید. ترجیحا از 2 رنگ برای فولدر خود استفاده کنید؛ چراکه استفاده از رنگ های زیاد، ذهن مخاطب را مخشوش کرده و اجازه تمرکز کافی و لازم را به او نمی دهد.

عوامل تاثیرگذار در قیمت فولدر تبلیغاتی

عوامل مختلفی می توانند قیمت فولدر تبلیغاتی را تحت الشعاع قرار دهند. از جمله می توان به نوع روکش مورد استفاده در فولدر، جنس و گرماژ مقوا، ابعاد فولدر، تیراژ، استفاده یا عدم استفاده از یو وی موضعی و… اشاره کرد. پس می توان گفت فولدرها قیمت ثابت و مشخصی ندارند و طبق استانداردها و طراحی مدنظر شما قیمت گذاری می گردند.

فولدر تبلیغاتی چرم

در نظر داشته باشید که اگر قصد دارید بودجه بیشتری را برای فولدرهای خود در نظر بگیرید و یا اگر قصد دارید کار لوکس تری به مخاطب تحویل دهید، می توانید از فولدر تبلیغاتی چرم استفاده کنید. فولدرهای چرمی از لحاظ کیفیت و مقاومت بسیار بسیار بهتر از فولدرهای کاغذی یا مقوایی هستند.

به همین دلیل مطمئنا بیشتر مورد استفاده مخاطبان شما قرار می گیرند. در فولدرهای تبلیغاتی چرمی می توانید جای خودکار هم اضافه کنید. نحوه اعمال تبلیغات برروی فولدرهای تبلیغاتی چرم می تواند به صورت داغکوب، طلاکوب یا پلاک فلزی باشد.

برای دیدن نمونه کارهای ما و چاپ فولدر تبلیغاتی بر روی لینک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد. فیلد های الزامی با علامت * نشانه گذاری شده اند.

− 1 = 1

ارسال نظر