سررسید 1400 و سالنامه 1400انواع جلد سررسید

چنانچه جهت تبلیغات شرکت و یا موسسه خود از سررسیدها کمک گرفته باشید، یکی از نکاتی که باید بیشتر به آن توجه کنید زیبایی و دوام جلد سررسیدهاست؛ زیرا نخستین چیزی که در نگاه اول خودنمایی می کند ظاهر و پوشش سررسید است. اگر کیفیت و دوام جلد سررسید تبلیغاتی شما بالا باشد، مسلما ماندگاری بیشتری برای کار تبلیغات موسسه و یا شرکت مورد نظرتان خواهد داشت. تهیه کردن جلدهای مناسبی که با ظرافت و وسواس خاصی تولید شده باشند یکی از مهم ترین مراحل تهیه سررسیدها هستند؛ زیرا جلد سررسید مهمترین قسمت آن است و در جذب مشتری تاثیر بسیار زیادی می گذارد. بیشتر هزینه های تولید سالنامه هم بابت جلد و نمای بیرونی آن صرف می شود. در این مطلب به معرفی انواع جلد سررسیدها می پردازیم و توضیح مختصری نیز در مورد ویژگی های آن ها عنوان خواهیم کرد. جلدهایی که بیشتر در بازار مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از جلد گلینگور، جلد چرمی، جلد سلفونی و همین طور جلدهای ترمو که بسته به سلیقه و نیاز مخاطبان وارد بازار می شوند.

انواع جلد سررسید

چرم مصنوعی

یکی از مزیت های چرم های مصنوعی به نسبت چرم های طبیعی این است که چرم مصنوعی را می توان با رنگ های متنوع و مختلف در اختیار داشت. از این جهت سررسیدهایی که با چرم مصنوعی جلد شده اند، دارای تنوع رنگی بسیار بالایی هستند. این چرم ها در مقایسه با چرم های طبیعی از قیمت پایین تری برخوردارند و به طبع، دوام و ماندگاری آنها نیز پایین تر است. طرح های جلد چرم مصنوعی بسیار متنوع است و به خاطر همین دست خریدار را در مورد انتخاب طرح بسیار باز می گذارد. این چرم ها شباهت بسیار زیادی با چرم طبیعی دارند. اگر خواسته باشید بر روی این جلدها جهت تبلیغات لوگوی شرکت و موسسه خود را حک کنید باید از طریق داغی، طلاکوب، لیزری و همین طور نقره کوب این کار را انجام دهید.

ترمو

یکی از راه های تشخیص جلدهای ترموی با کیفیت، این است که در برابر داغی، تغییر رنگ بیشتری پیدا می کند. ترموهایی که در برابر داغی، کمتر رنگشان عوض می شود از کیفیت و دوام پایین تری برخوردارند. مناسب ترین روشی که برای حک کردن لوگو و آرم بر روی جلدهای ترمو انجام می پذیرد، داغکوب است. ترموها به میزان زیادی شبیه به چرم های مصنوعی هستند اما از نظر ضخامت در مقایسه با چرم های مصنوعی، نازک ترند. سررسیدهای جلد شده با ترمو از نظر ظاهری شبیه سررسیدهای با چرم مصنوعی هستند اما تفاوتی که دارند این است که ترمو، کمی نازک تر است و کیفیت بالاتری دارد. ترموها نسبت به چرم های مصنوعی گران تر هستند و طبعا قیمت بیشتری هم دارند.

سلفون

یکی از انواع جلد سررسید ، جلد سلفونی است. جلدهای سلفون به وسیله مقواهای بسیار سخت با گرماژ 135 گرم که بر روی آنها پوششی از جنس سلفون می کشند تهیه می شوند. سلفن هایی که بر روی جلدهای گلاسه می کشند، برای محکم تر و زیباتر شدن جلدها به کار برده می شود . این جلدها را با چاپ چهار رنگ تهیه کرده و بر روی آنها به وسیله یووی، طلاکوب و نقره کوب طرح و یا نوشته دلخواه را چاپ می کنند. جلد سلفونی در دو نوع مات و براق در بازار موجود است. چنانچه چاپ باکیفیتی بر روی جلدهای سلفونی حک شود در بالا بردن میزان زیبایی جلدها کمک بسیاری می کند. جلدهای سلفونی نسبت به بقیه جلدهای موجود در بازار دارای چند برتری است. 1. در جلدهای سلفونی این امکان وجود دارد که چاپ ها به صورت مستقیم بر روی آن انجام شود. 2. در جلدهای سلفونی امکان چاپ طرح های رنگی به اشکال مختلف وجود دارد. 3. چاپ ها را می توان در اندازه های مختلف انجام داد. 4. دارا بودن قیمت نسبتا مناسب تری در مقایسه با دیگر جلدها 5. بر روی جلدهای سلفونی می توان چاپ های گوناگونی مانند شنی و اکلیلی و طلاکوبی انجام داد.

چرم طبیعی

سررسیدهایی که به وسیله جلدهای چرم طبیعی تهیه می شوند از قیمت بالایی برخوردارند و اکثرا جنبه تشریفاتی و تزیینی داشته و از آنها بیشتر برای هدیه دادن استفاده می کنند. جلدهای چرم طبیعی از زیبایی و کیفیت بسیار زیادی برخوردارند ولی اکثرا به دلیل هزینه بالا کمتر به تولید انبوه می رسند. در این میان هستند اشخاص و موسسه هایی که تمایل به چاپ و تهیه سررسیدهای با کیفیت و بادوام بالا هستند، برای این گونه مشتری ها، سررسیدهای با جلد چرم طبیعی می تواند بهترین گزینه باشد.

 جیر (اشبالت)

پارچه های جیر بسیاری از رنگ های مختلف در بازار موجود است. این جیرها بسته به کیفیتشان از قیمت های متفاوتی برخوردارند. جیرهای مصنوعی نیز دارای شباهت بسیاری از نظر نما و ظاهر با جیرهای طبیعی اند اما به دلیل کیفیت پایین ترشان ارزان تر از جیرهای طبیعی هستند. از نظر تنوع در رنگ، جیرهای مصنوعی برتری بیشتری نسبت به جیرهای طبیعی دارند. یکی از معایب جیرهای مصنوعی این است که امکان دارد به خود پرز جذب کرده و ظاهر سررسید را نازیبا کرده و مشتری را از خرید این نوع سررسید ناراضی کند. جیرهایی که از کیفیت کمتری برخوردار هستند تراکم پرز کمتری داشته و کاملا از جیرهای باکیفیت قابل تشخیص هستند. برای چاپ برند و یا نام شرکت و موسسه بر روی جلدهای جیر از چاپ طلاکوب، لیزری و جیر استفاده می کنند. در کل سررسیدهایی که با جلد جیر در بازار عرضه می شوند دارای ظاهری فانتزی و زیبا هستند که طرفداران خاص خود را دارند. جلدهای جنس جیر در بازارها با نام تجاری اشبالت در دسترس است.

گالینگور

گالینگور که در بعضی از موارد به آن  جلد سخت می گویند، نوعی از جلد برای سررسید است و همان گونه که از نام آن پیدا است دارای مقاومت و کیفیت بالایی است. در کار ساخت جلدهای گالینگور از کاغذهای ضخیم، پارچه و در بعضی موارد از چرم استفاده می کنند. سررسیدهای با جنس گالینگور، بسیار خاص بوده و دارای مقاومت بالایی هستند. سررسیدهای بسیار نفیس را با گالینگور جلد می کنند که ظاهری فاخر به آن می بخشد.

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد. فیلد های الزامی با علامت * نشانه گذاری شده اند.

ارسال نظر