سررسید 1400 و سالنامه 1400تقویم رومیزی

چنانچه برای شرکت و یا موسسه خود قصد تبلیغات مفیدی را داشته باشید، تقویم رومیزی یکی از بهترین گزینه ها برای انجام این کار است. این تقویم ها را می توان به عنوان یک هدیه تبلیغاتی کاربردی در نظر گرفت، چرا که به صورت معمول از این تقویم ها بر روی بیشتر میزهای اداری و شرکت ها استفاده می شود. یکی از مزایای این هدیه تبلیغاتی به نسبت هدایای تبلیغاتی دیگر، این است که از لحاظ هزینه و قیمت بسیار مقرون به صرفه تر از سایر تبلیغات است. این آیتم معمولا در مقابل دید افراد و مشتری ها قرار دارد و شما می توانید با درج لوگو و یا آرم محصول و یا شرکت و موسسه مورد نظر خود، بهترین نوع تبلیغات را انجام دهید. تقویم های رومیزی دارای اجزایی است که در ادامه این مطلب با سالنامه برگ همراه باشید تا به شرح آن ها بپردازیم.

اجزای تقویم رومیزی

کاغذ تقویم رومیزی

کاغذهای گلاسه بسیاری با انواع گرماژها در بازار موجود است. از این رو در تهیه تقویم های رومیزی تنوع بسیاری از نظر جنس کاغذ وجود دارد که این مسئله خود تاثیر زیادی در میزان افزایش و یا کاهش قیمت انواع تقویم در بازار دارد و با توجه به کیفیت کاغذ، قیمت تقویم رومیزی هم برای مشتریان معین می شود. بیشترین واردات کاغذ ایران از کشورهای اندونزی، روسیه، چین و… است.

پایه تقویم رومیزی

پایه این آیتمرا در جنس های مختلف تولید می کنند که انواع آن ها را عنوان می کنیم. 1. پایه سخت 2. پایه چوبی 3. پایه مقوایی و یا غیر سخت 4. پایه شیشه ای و پلاستیکی.

پایه سخت

پایه سخت، یکی از انواع پایه موجود در بازار است. این گونه تقویم ها، همین طور که نام آن ها گواهی می دهد، دارای پایه های مقاوم و محکم هستند. این پایه ها از پایداری زیادی برخوردارند و در طولانی مدت آسیب نمی بیند. پایه ها را به وسیله مقوای سخت و برگه کلاسه که با کمک چسب صحافی به همدیگر متصل کرده اند درست می کنند. یکی از دلایلی که تقویم های رومیزی پایه سخت، زیبا و شکیل به نظر می رسند استواری و مقاومت پایه هاست.

پایه غیرسخت

در کار ساخت تقویم های رومیزی به صورت معمول از مقواهایی با گرماژ 300 و یا 450 گرم استفاده می کنند. اگر میزان گرماژ یک مقوا بیشتر باشد به همین نسبت استحکام آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.  پایه های غیر سخت و یا مقوایی را به وسیله مقواهایی با نام “ایندل برد” می سازند. پایه هایی که با مقوای ایندل برد ساخته می شوند به نسبت پایه های سخت از مقاومت کمتری برخوردارند. میزان هزینه ای که در تولید تقویم های پایه مقوایی صرف می شود، کمتر از تقویم های پایه سخت است از این رو چنانچه قصد سفارش تقویم رومیزی در تیراژهای بالا را دارید از پایه مقوایی استفاده کنید.

پایه چوبی

تقویم هایی در بازار موجود است که در ساخت آن ها از پایه “ام دی اف” استفاده می شود و بسته به سلیقه و ذوق سازندگان آن ها طرح های مختلفی دارد. این نوع از تقویم های رومیزی از قیمت بالاتری نسبت به بقیه تقویم ها برخوردار است و این امر به دلیل استفاده از چوب در کار ساخت و تولید آن ها است. در بعضی از انواع این تقویم ها آن ها را به شکلی طراحی می کنند که جایی برای یادداشت و خودکار هم داشته باشد وبا این کار بر میزان کارایی این تقویم ها می افزایند. برای چاپ بر روی این پایه ها از چاپ لیزری استفاده می شود.

پایه شیشه ای

یکی از جدیدترین پایه هایی که در چند سال اخیر برای تقویم های رومیزی وارد بازار شده اند، پایه هایی از جنس پلاستیک کریستالی هستند، این نوع پلاستیک ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و در بعضی از موارد با شیشه اشتباه گرفته می شوند. کار چاپ بر روی پایه های پلاستیکی از طریق چاپ لیزری انجام می شود. یکی از اشکالاتی که در طراحی این نوع پایه ها وجود دارد، نداشتن فنر برای نگهداری برگه هاست که گاهی باعث پخش و یا گم شدن برگه های تقویم می شود.

تقویم رومیزی با پایه اختصاصی

اگر لوگوی شرکت و طرح مورد نظرتان را بر روی پایه تقویم به وسیله چاپ حک کنید می توانید اطمینان داشته باشید که طرح شما برای طولانی مدت بر روی تقویم باقی می ماند. با این حرکت پایه تقویم رومیزی خود را اختصاصی کرده اید.

آستر

کاور و یا آستر به برگه های نخستین روی تقویم های رومیزی گفته می شود که معمولا بر روی آن انواع تبلیغات و لوگوی شرکت و یا موسسه را به وسیله چاپ سیلک، طلاکوب، نقره کوب و لت حک می کنند. این کاورها می توانند در طرح های مختلفی باشند.

آستر اختصاصی

تقویم های رومیزی اکثرا از 12 برگ تشکیل می شوند که هر برگ آن مختص یک ماه از سال است، برگه سیزدهم این تقویم ها که کاو و یا آستر نامیده می شود با حک کردن لوگو یا آرم موسسه و شرکت اختصاصی می شود.

لوگوی اختصاصی

برای اینکه به تقویم رومیزی خود جلوه و نمای زیباتری داده باشید، می توانید بر روی پلاکی که سفارش می دهید لوگو و یا آرم شرکت و موسسه خود را حک کنید.

لت اختصاصی

لت طراحی شده از لوگو و یا آرم شرکت و موسسه تان را می توانید سفارش داده و آن را به تقویم رومیزی خود اضافه کنید. لت اختصاصی نهاد و یا موسسه و شرکت شما، حتی می تواند شعار تبلیغاتی و یا طرح های مختلف و متنوع باشد.

جعبه اختصاصی

چنانچه شما تمایل داشته باشید که جعبه تقویم رومیزی خود را سفارشی کنید، می توانید لوگو و یا شعار تبلیغاتی خودتان را بر روی جعبه تقویم چاپ کنید.

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد. فیلد های الزامی با علامت * نشانه گذاری شده اند.

ارسال نظر